پرش به محتوا

شبی شبگار ی در ایران

 

shab-1(4)

 

شبگار

          شبگار

                   شبگار

سایت شبگار کارش را از ساعت صفر جمعه 1 شهریور 1392 آغاز میکند:

                             www.shabgar.com

و صفحه اش را در شبکه اجتماعی رخنامه، یا چهره کتاب، یا نسخه صورتها میتوانید پیگیری کنید:

https://www.facebook.com/shabgarsite

اینکه شبگار دقیقا یعنی چه، دقیقا چه کار میکند، و دقیقا به چه دردی میخورد را خودتان تشخیص دهید و تعریف کنید، من خودم را هم نمیدانم دقیقا چه کار میکنم، و دقیقا به چه دردی میخورم و دقیقا چه معنایی دارم، چه برسد به سایت شبگار. اما از چند چیز مطمئنم:

–        شبگار را تلاش و پشتکار پیش می راند، از این مطمئنم چون مطالب سایت را خودم خواندم و ویرایش کردم و فلان، اگر مشکلی در نگارش و املا هست متوجه من است نه نویسنده های سایت.

–        شبگار جالب است، و جالبی مفهومی است متغیر به ذوق خواننده. برای کسی مقاله ای تخصصی درباره حفاری های شوش جالب است و برای کسی جنس کت شلوار آل پاچینو در پدرخوانده، و یا حتی هر دو برای یک نفر. شبگار  تمام این گستره را پوشش میدهد، خلاصه هر روز صبح به شبگار سر بزنید چیزی برای خواندن خواهید یافت.

–        شبگار متغیر است و متعصب نیست. هر پیشنهاد و نکته ای بگویید با دقت گوش میدهیم و اگر الاهم و فی الاهم بکنیم و معقول باشد و در تناقض با اصولی نباشد و فلان و بهمان، بی شک خواهیمش پذیرفت.

–        شبگار از هرچیزی که به نظر جالب برسد و به زندگی ما مربوط باشد حرف می زند اگر بتواند، ما در اینجا کسانی هستند که راغب به تغییر در ایرانند و در این جهت تلاش میکنند.

– از من کسی بپرسد قدرت شبگار چیست میگویم نویسنده هایش، که هم حرف برای گفتن دارند، هم از تعصب دورند و هم نگاهشان به آینده است، شبگار خوب است چون نویسنده های خوبی دارد.

اگر جمعه ساعت صفر سایت را دیدید و پسندید که خوشحال میشویم، اگر دیدید و نپسندید که باز هم خوشحال می شویم، مخصوصا اگر عیوبش را محکم توی صورت ما بکوبید و قطعا از نقد مخرب پرهیز نکنید، چون مفیدترین نوع نقد است.

برچسب‌ها:

9 دیدگاه دربارهٔ «شبی شبگار ی در ایران»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *