Writing in-between

سیستم جامع دانشگاهی گلستان ـ زباله

سیستم جامع آموزشی گلستان

سیستم جامع آموزشی گلستان

 زباله ای به نام سیستم جامع دانشگاهی گلستان

اگر دانشجوی پیام نور، دانشگاه تهران، تربیت مدرس و اکثر دانشگاه­های دیگر کشور هستید لابد صابون این سیستم جامع دانشگاهی گلستان به تنتان خورده است. هربار وارد این سیستم می­شوم و کاری دارم، احساس می­کنم پریده­ام توی سطل زباله­ سر کوچه و دنبال چیزی میگردم. فکر میکنید زیاده روی میکنم و گلستان زباله نیست؟ الان دلایلم را خدمت شما عرض میکنم.

اول: اولین رایانه من 256 بود. سیستم عاملش داس(DOS) 4 بود. من با داس 4 کار کردم. با بیسیک برنامه نوشتم که دایره قل میخورد و رنگش عوض میشد. با داس پنج کار کردم و با داس 6. شما که این مطلب را میخوانید شاید خیلی هایتان اصلا ندانید داس چیست! بعد ویندوز 95 آمد، بعد 98 و …. حالا که هفت آمده است و در خدمت شماییم. گمانم حدود پانزده سال است کاربر حرفه­ای رایانه هستم. دانشجوی دکترا هم هستم و اگر باهوش نباشم، خنگ هم نیستم. ولی هربار وارد این سیستم جامع آموزشی میشوم، نمی فهمم چکار باید بکنم! انقدر که این سیستم لعنتی بد طراحی شده است. هیچ چیز سر جایی که باید باشد نیست و کل طراحی سیستم متعلق به دهه 90 میلادی است! اصلا انگار این دوستان ویندوز را ندیده اند! اصلا با مفهوم دسکتاپ آشنایی ندارند! اصلا به کاربرد فکر نکرده اند. خب درستش کن برادر من! وارد جزییات نمی شوم. ولی اگر کسی هست که از این نرم افزار لعنتی راضی است حتما اعلام کند.

دوم: چه جور سیستم جامع آموزشی است که فقط در اینترنت اکسپلورر اجرا میشود؟ آقا مردمی که اپل دارند چه کار کنند؟ حرف هم میزنی فوری دم از امنیت می زنند. یعنی بانک ملت که همه چیزش در فایرفاکس هم کار میکند امنیت ندارد؟ این چه حرف چرندی است! کل دنیا با کروم و فایرفاکس مشکل ندارند فقط تو داری. بقیه دنیا نمی فهمند امنیت یعنی چه؟ فیسبوک ایمن تر است یا گلستان؟ جی.میل ایمن تر است یا گلستان؟ بگو بلدن نیستم درست کنم! سیستم جامع آموزشی گلستان را دقیقا مثل نرم افزارهای داخلی ادارات ساخته اند. غافل از اینکه ادارات سیستم هایشان داخلی است. شما اگر سیستم انتخاب واحد طراحی میکنی یعنی یک نفر با گوشی آیفون، از آنتالیا هم بتواند واحد انتخاب کند. یک نفر با فایرفاکس در زابل هم بتواند.

سوم:  اصلا این ذهنیت چرا شکل گرفته که کل دانشگاه­های کشور با یک سیستم جامع کار کنند؟ حاضرم به همه چیز قسم بخورم که مسئله فقط سر پول است؛ و کل قضیه زیر سر دوستان احمدی نژاد بوده است. این ایده­ها فقط از این آدم ها ساخته است که یک نرم افزار آشغال درست کنند و به زور به کل دانشگاه ها بفروشند و همه دانشجویان را بدبخت کنند و اصلا حاضر نباشند این زباله را درست کنند. والا آندروید  بی شمار میلیون کاربر دارد هر شیش ماه یک بار هم به روز میشود خیلی هم از شما ایمن تر است. سیستم جامع آموزشی گلستان چهار سال است همان زباله ای است که بود.

چهارم: ای سیستم جامع آموزشی گلستان، شما غلط میکنی موقع ثبت نام قد و وزن آدم را می پرسی! غلط میکنی همه را مجبور میکنی مدارکشان را اسکن کنند و به تو بدهند وقتی آموزش دانشگاه کل همان مدارک را کاغذی می خواهد. شما غلط میکنی سایت را می بندی و باز میکنی و فلان و بهمان میکنی، چه لزومی دارد که سیستم انتخاب واحد دانشگاه فقط دو روز باز باشد این چه ایده ای است؟ خب یک هفته باز باشد همه مثل آدم انتخاب واحد کنند. شما که سیستم جامعت قابلیت ندارد و شلوغ که میشود کلا همه چیزش به هم می ریزد، بیخود میکنی ادای الکی در می آوری.

خسته شدم و از ذکر موارد دیگر اجتناب می ورزم. اما عاجزانه خواهش میکنم، اگر دانشجویی هست که به نظرش سیستم گلستان خوب است به من هم بگوید. اگر همه مثل من فکر میکنند این سیستم جامع آموزشی مزخرف است از هر جایی که صدایتان بلند میشود حتما بهش اعتراض کنید. من از پیشینه این سیستم هم بی خبرم، اگر کمک کنید پرونده این سیستم آموزشی تکمیل شود، ببینیم از کجا آمده و ریشه­اش کجاست؛ پولش توی جیب کی رفته که ما بدبخت شده­ایم ممنون می­شوم. امروز که جستجو میکردم؛ در مورد سیستم جامع آموزشی گلستان، فقط یک صفحه در فیسبوک پیدا کردم که از متنفرین این سیستم بودند. خلاصه اگر خیلی فحش بدهیم گمان می کنم این سیستم هم تغییر کند، حالا که نسیم تغییر می وزد و همه چیز رو به تغییر است.

65 thoughts on “سیستم جامع دانشگاهی گلستان ـ زباله”

 1. من که میگم تک تک سطور این نوشته رو باید به طلا نوشت… زد در تمام این دانشگاه هایی که رفتن این زباله رو خریدن

  • حالا اخراجمون نکنن خوبه،

  • واقعا گل گفتی…..گه تو این سیستم

  • من ورودی 1382 دانشگاه پیام نور بودم و ازونجا هم لیسانس گرفتم .
   اخیرا هم دانشجوی دانشگاه تهران شدم و در تمام این سالها یعنی از 82 تا الان که وسطای 94 میشه این سیستم مزخرف رو دیدم و تجربه کردم. مدتی هم شغلم جوری بود که بادانشجویان زیادی سرو کار داشتم و با اینکه دور از تحصیل بودم اما از اوضاع خبر داشتم. که همچنان سیتم گلستان در حال فتح سنگر به سنگر دانشگاهها بود و هست!!
   اما اینکه گفتن ربطش به احمدی نژاده!!! خنده ام گرفت. چون از چند سال قبل از احمدی این سیستم مزخرف گلستان بوده و هنوز هم که هنوزه این سیستم هست و احتمالا در آینده هم خواهد بود!
   به نظر من این سیتم داره مثل خودروسازان وطنی میشه که به مرور زمان انقدر انحصاری میشه که حتی دولت هم زورش بهش نرسه!!! نشونش اینکه هر سال داره فراگیرتر میشه و …..
   ….
   به قول فامیل دور : من دیگه حرفی ندارم!

   • اون قسمت احمدی نژادش رو خوب اومدی دیگه مد شده همه چیز رو به احمدی نژاد نسبت میدن نمیدونم تاکی میخوان با این ترفند از پاسخگویی فرار کنن

 2. این نرم افزار بهترین نرم افزار موجود در این زمینه است هر نو کاری که لازم باشد را می تواند انجام دهد قابلیت هاش بی شمارن واقعا برنامه نویس هاش خیلی کار درست بوده اند شما که اینجوری حرف می زنی من فک می کنم با شرکت های دیگه ای که تو این زمینه کار می کنن سر وسری داری وگرنه این نرم افزار هیچ مشکلی نداره

  • بله من از سازمان سیا پول گرفتم که با این نرم افزار مخالفت کنم.

   دوست عزیز مشکلاتش رو من اون بالا نوشتم و بقیه کامنت ها هم کاملا گویا و شفاف هستند.

  • چرت ترین نظر ممکن مال این حاجی بود. گلستان منو به خاک سیاه نشوند.

  • چرا چرند میگی برادر من
   سیستم به مزخرفی سیستم گلستان ندیدم
   مطمئنی شما با برنامه نویس این سیستم سر و سری نداری که ازش دفاع می کنی
   من که به شخصه روزی 1000 دفعه برنامه نویس و اونی که این برنامه رو تائید کرده واسه سیستم دانشگاه لعنت می کنم
   اخه چیه این آشغال اصلا باز نمیشه که به بقیش برسه

 3. این سیستم گلستان و اون یکی که اسمش یادم نیست از مزخرف‌ترین پدیده‌های دوران دانشجویی هستند. انگار وحی منزله که از این سیستم عتیقه و قدیمی و ناکارا استفاده بشه.به هر صورت یک سفره‌ای پهن شده و یک عده ای نون می‌خورن دیگه، وگرنه تا حالا باید عوضش می‌کردن صد دفعه!!!

 4. از آبان دارم تلاش میکنم شهریه م رو واریز کنم، میگه از اینترنت اکسپلورر 6 به بالا استفاده کنید…. چک میکنم میبینم هنوز ورژن 11 اینترنت اکسپلورر رو دارم …
  اخیرا خبری نشنیدین که بگه جهت حرکت ریاضیات عوض شده؟
  ممکنه 11 از 6 کوچیکتر باشه؟!
  بابا میخوام بهتون پول بدم … نترسین!
  بدترش اینه که سرتیفیکیت سایت هم معتبر نبوده … ما حتی با این حال قبولش کردیم، اما پیج باز نمیشه که نمیشه!

 5. این آشغال همونطوری که گفتید به هیچ دردی نمیخوره.
  الان من که رو لپ تاپم ویندوز 8.1 هست با اینترنت اکسپلورر 11 چیکار باید بکنم.
  این سایت فقط با اینترنت اکسپلورر 6 باز میشه. بالاترش کار نمیکنه.
  اگه اینترنت سکیوریتی هم که مخصوص امنیت در اینترنت هست داشته باشید بهتون هشدار میده که این سایت اصلاً امنیت نداره.
  لعنت به احمق هایی که به قول خودشون اونو برنامه نویسی کردن.
  حتی در حد DOS هم نیست. ای کاش DOS بود حداقل با Emulator میشد روی سیستم عامل های دیگه هم بازش کرد.

  • خیلی خوب میشه اگر متخصصین هم به این نرم افزار علنا اعتراض کنن که هرچه سریعتر از شر منحوسش خلاص شیم، یا اقلا سازنده ش یه ارتقاء اساسی رو براش در نظر بگیره

 6. سلام آخه یکی نیست به اینا بگه ما هر جا میخایم بریم باید یه کامپیوتر دسک تاپ با خودمون ببریم بابا من امسال کلا مسافر بودم همیشه آویزون مردم یا کافی نت بودم آخه چرا با آندروید نباید بتونم کارامو انجام بدم و هزاران نفر مثل من
  فقط خواهش میکنم ، خواهش میکنم یه فکری به حالش بکنید

 7. یاد ثبت نام روز اولم سال 90 تو تربیت مدرس افتادم. اصلن انگار از سد یه کنکور مجدد گذشتم وقتی تونستم توش ثبت نام و واحدامو انتخاب کنم. تازه می گفت نمی تونی یه چیزیو برداری و من 10 باری پله ها رو تا طبقه سوم آموزش رفتم بالا که به این سیستم ابله حالی کنین که مشکلی نیست. این فقط با اکسپلورر کار کردنش که مضحکه واقعا. یه چند تا گزینه واجبشو برا خودم نوشته بودم که یادم نره کجا باید برم واسه دیدنشون تو جامع!!

 8. متاسفانه من نیز موافقم و نمیدانم با این سیستم باید چکار کنم.

 9. من کارشناسی فردوسی بودم ارشد اومدم تهران. بدترین خاطره ای که دارم انتخاب رشته با این سیستم مزخرف و آشغال گلستان بود. هرچی سیستم دانشگاه فردوسی (پویا) یوزر فرند و قابل فهم و زیبا طراحی شده بود این سیستم آشغال بود. راستی چرا انفورماتیک این دانشگاه تهران اینقد عقب موندس بابا از فردوسی یاد بگیرین… واللا!!

 10. درد مشترک داریم. البته من از شر کل سیستم آموزشی کشورمان رها شدم.
  این هم نوشته من در مورد سایت گلستان:
  http://alihzadeh.blog.ir/post/209

 11. سلام
  من مهندسی نرم افزار خوندم
  یعنی تخصصم اینه
  این سیستم از آشغال هم پایین تره
  نمی دونم کدوم مونگولی اینو طراحی کرده و داده به خورد این دانشگاهها…
  واقعا متاسفم 🙁

 12. سلا ممنونم از نگارنده بنده هم مطءنم بدترین سیستم کره زمینه و مخترعینش یه مشت عقبمونده بودن و هستن که هنوز داره رو اعصاب یه ملت دانشجو را میره

 13. من از سال 85 که وارد دانشگاه صنعتی اصفهان شدم با این سیستم سروکله زدم. چند بار تو همون دانشگاه، حک کردن دانشجوهای همون دانشگاه سیستمو، اونم تو روز انتخاب واحد و از همون روز برای دانشگاه پروکسی گذاشتن که مثلا امنیت سیستم بره بالا. به خاطر اون قضیه، خیلی کلاسا پر شد و یک ترم عقب افتادم و در نهایت 2 ترم عقب افتادم که ریشش برمیگشت به همون داستان حک شدن و بازم ترم بعش اونقدر سرعت افت کرد که من از شهرستان نتونستم انتخاب واحد کنم و بازم خیلی درسای اصلیو نتونستم بگیرم و ….و از شانس بد من تو همون روز تمام مخابرات ایران! مشکل پیدا کرد که حتی نمیشد به دوستام یا به آموزش دانشکده تلفن بزنم و قضیه رو بگم. وقتی مخابرات به حال عادی برگشت که دیگه تایم انتخاب واحد من خیلی ازش گذشته بود و چند واحد آشغال فقط مونده بود برام. حالا این ربطش به گلستان کمتر بود ولی ربطش به سیاست تایم انتخاب واحد زیاد بود. کلا هم بگم که این سیستم توسط اساتید دانشکده کامپیوتر دانشگاه صنعتی اصفهان ساخته شده که طراح اصلیش اگر اشتباه نکنم (که البته انسان محترمی بودند و با سواد ولی قدیمی) فوت کرده اند و فکر کنم برای همینه که دیگه کسی نتونسته خیلی ارتقا بده سیستم رو و این سیستم خیلی سال پیش طراحی شده، از 10 سالش که من باخبرم.
  ولی از طرفی امکانات خوبی داخلش هست. مثل درخواست خوابگاه که حتی شماره اتاق خوابگاه رو هم خودمون انتخاب میکردیم، منوی پیشخوان خدمت، درخواست اعتراض به نمره و درخواست گواهی اشتغال و درخواست ارسال مدارک به صورت پستی، سیستم تغذیه و انجام مراحل فارغ التحصیلی و…. من یادمه اون موقع سال 89 که اکثر دوستام تو دانشگاهای دیگه برای فارغ شدن چند هفته کاغذ بازی میکردن من تو کمتر از نیم ساعت تمام کارای فارغ التحصیلیمو انجام دادم و همه مراحل با ثبت درخواست و نهایتا تماس تلفنی انجام میشد. امکاناتی که برای سیستم در نظر گرفته شده خوبه و بیخود نیست که بهش میگن جامع، همه کاری رو میشه توش راه انداخت. ولی خود سیستم مشکل داره. بد مشکل داره آقا…بد….دلیلی که اومدم الان اینجا اینارو نوشتم اینه که همین الان اعصابم خورد شد میخواستم درخواست ارسال مدارک بدم ولی اون صفحه فقط نصف سمت چپش تو پنجره نشون داده میشه!! چرا آخهههه؟؟؟
  این لینک رو هم پیدا کردم http://www.nowpardaz.com/MFG.htm

  • لینک خیلی مفیدی بود ممنونم، جواب خیلی از سوالات منم داده شد، هرچی باشه این سیستم سال 81 راه اندازی شده، تو این دوازده سال کلا اپلیکیشن ها متحول شدن، ولی گلستان همون مونده، گرچه سال 81 هم سیستمش قدیمی محسوب میشد، ولی الان دیگه اصلا یه شوخیه، راستش منم نمیدونم جز اینکه مطلب تو سایتم نوشتم و یه سری از دوستان هم فکر اینجا اومدن

 14. خاک تو سر کسی که اینو درست کرده. الان به یه چند تا دانشجوی ترم 3 یا 4 کامپیوتر اینو بدن بهتر بلدن درست کنن. بازم خاک بر سرکسی که اینه درست کرده. یعنی اعصاب برام نمونده با این سایت آشغال.
  حیف که من فقط یه ترم دیگه دارم وگرنه این شرکت نورپرداز دزد رو داغون میکردم.

 15. سلام به همه.
  اخ دس رو دلمون نذارید که خونه.من دانشجوی ارشد پیام نور تهران هستم….باور کنید روزی هزاربار غودم رو تف و لعنت می کنم که چرا این دانشگاه آمدم…سطح دسترسی افتضاح این سیستم که فقط با اکسپلولر کار میکنه کمتر ین مشکل این مجموعه هستش…

 16. در گوگل سرچ کردم “لعنت به سیستم گلستان” که سایت شما و صفحه ای در فیسبوک رو آورد که شما هم به اون اشاره کردید: ما از سیستم آموزشی گلستان متنفریم.
  الحق که درباره ش جز انتقاد چیز دیگری روا نیست گفته بشه…
  در پایان حرف های ناتموم راجع به این سایت کذایی باید بگم: امیدوارم همه ی کسانی که مثل من با پرداخت رقم گزاف شهریه به مشکل پرداخت پول و عدم ثبت در اون لجنگاه (به جای وبگاه) برخوردند، مشکلشون به زودی حل بشه.
  متاسفم که اینطور میگم: خدا از سازندگان و گردانندگان و ادامه دهندگانش (اگر قراره برقرار باشه) نگذره.

 17. سلام
  اصلا نمی شه وارد شد .

 18. من بعد از پنج ترم یکم داره فلقش میاد دستم

 19. سلام
  دانشجو های عزیز من با این سیستم هیچ مشکلی ندارم چون به راحتی هک میشه خواستی یک کمی در گوگل کروم یا فایر فاکس باهاش ور برو میبیینی مثل یک ماشین حساب معمولی است شما ها زیاد جدی گرفتینش اصلا در حد سیستم نیست برا اون قدیمیا در حد داس ١ شاید هم کمتر باید با فلاپی دیسک باهاش کارکنی
  خیلی قدیمیه باید به روز بشه

 20. سلام دوست عزیز شما فرمودی اگه یکی اپل داشته باشه باید چطور وارد سیستم گلستان بشه،خب به اینم فکر کن اونی که اپل داره بیکاره بیاد دانشگاه پیام گووور

 21. درضمن من افزونه ی IEتب روی گوگل کروم نصب کردم واز طریق اون خیلی راحت ادرس گلستان رو میزنم و وارد سیستم میشم

 22. ای گوه بکنن توش با این سیسشتماشون ای خدا دارم دیوونه میشم.من با سیستم 8.1 اخه نمیتونم برم تو گلستان تازه تو قسمت نیازمندیهاش نوشته باید از اکسپلور 6 استفاده کنم که اونم اصلا سیستم من نمیخونه یه تنظیماتی هم گفته که اصلا تو پی سی من نیست قسمت کنترل پانل.تو این وضعیت دور و برمم نزدیکترین کافی نت اون سر شهره من باید بخاطر دیدن یه نمره پاشم برم کافی نت مدام.خاک تو سرشون

 23. برای یه مشت آدم عوضی که مسئول بروز رسانی سیستم گلستان هستند واقعا متاسفم !خیلییییییییییی آشغال ِ این سیستم جامع دانشگاهی !

 24. به نظرم حتی لفظ زباله هم واسه این سیستم به ظاهر جامع زیاده حتی زباله هم قابل بازیافته و به ی دردی میخوره مزخرفترین و بی مصرفترین سیستمیه که تا خالا دیدم

 25. سلام
  من دوره کارشناسیم شریف بودم. اونجا سیستم آموزشش گلستان نبود، من کل سال هایی که اونجا بودم با خودم میگفتم این سیستم چقدر بد طراحی شده و میتونه خیلی بهتر باشه. الان کارشناسی ارشد دانشگاه تهران قبول شدم و با این پدیده ی گلستان آشنا شدم. باورم نمیشه یه چیزی میتونه انقدر مزخرف باشه، درست شدنی هم نیست. واقعا اگر کسی به فکر استفاده کننده های سیستم آموزش دانشگاه باشه، اصلا نیازی نیست زحمتی بکشن کافیه این گلستان آشغال رو بزارن سر جاش توی سطل آشغال و مال شریف رو کپی کنن. 90 درصد مشکل هایی که توی این پست نوشته شده حل میشه. حداقلش اینه که میشه با کروم واردش شد.

 26. سیستم حرومزاده گهستان
  هر وقت میرفتم برای زنم انتخاب واحد کنم از بس فحش خواهر و مادر و ناموسی به این سایت و سازنده اش و خریدارش میدادم با زنم دعوام میشد
  لعنت به هر کی که این سایت رو نمدید سالانه یکنه
  ولی مخالفم که تقصیر رو مثل دولت بی عرضه تقصیر دولت های قبلی بندازیم

20 Pingbacks

 1. […] سیستم جامع دانشگاهی گلستان ـ زباله | Writing in-between […]

 2. […] سیستم جامع دانشگاهی گلستان ـ زباله | Writing in-between […]

 3. […] سیستم جامع دانشگاهی گلستان ـ زباله | Writing in-between […]

 4. […] سیستم جامع دانشگاهی گلستان ـ زباله | Writing in-between […]

 5. […] سیستم جامع دانشگاهی گلستان ـ زباله | Writing in-between […]

 6. […] سیستم جامع دانشگاهی گلستان ـ زباله | Writing in-between […]

 7. […] سیستم جامع دانشگاهی گلستان ـ زباله | Writing in-between […]

 8. […] سیستم جامع دانشگاهی گلستان ـ زباله | Writing in-between […]

 9. […] سیستم جامع دانشگاهی گلستان ـ زباله | Writing in-between […]

 10. […] سیستم جامع دانشگاهی گلستان ـ زباله | Writing in-between […]

 11. […] سیستم جامع دانشگاهی گلستان ـ زباله | Writing in-between […]

 12. […] سیستم جامع دانشگاهی گلستان ـ زباله | Writing in-between […]

 13. […] سیستم جامع دانشگاهی گلستان ـ زباله | Writing in-between […]

 14. […] سیستم جامع دانشگاهی گلستان ـ زباله | Writing in-between […]

 15. […] سیستم جامع دانشگاهی گلستان ـ زباله | Writing in-between […]

 16. […] سیستم جامع دانشگاهی گلستان ـ زباله | Writing in-between […]

 17. […] سیستم جامع دانشگاهی گلستان ـ زباله | Writing in-between […]

 18. […] سیستم جامع دانشگاهی گلستان ـ زباله | Writing in-between […]

 19. […] سیستم جامع دانشگاهی گلستان ـ زباله | Writing in-between […]

 20. […] سیستم جامع دانشگاهی گلستان زباله Writing in between […]

Write a Reply or Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *