سیستم جامع آموزشی گلستان

سیستم جامع آموزشی گلستان

 زباله ای به نام سیستم جامع دانشگاهی گلستان

اگر دانشجوی پیام نور، دانشگاه تهران، تربیت مدرس و اکثر دانشگاه­های دیگر کشور هستید لابد صابون این سیستم جامع دانشگاهی گلستان به تنتان خورده است. هربار وارد این سیستم می­شوم و کاری دارم، احساس می­کنم پریده­ام توی سطل زباله­ سر کوچه و دنبال چیزی میگردم. فکر میکنید زیاده روی میکنم و گلستان زباله نیست؟ الان دلایلم را خدمت شما عرض میکنم.

اول: اولین رایانه من 256 بود. سیستم عاملش داس(DOS) 4 بود. من با داس 4 کار کردم. با بیسیک برنامه نوشتم که دایره قل میخورد و رنگش عوض میشد. با داس پنج کار کردم و با داس 6. شما که این مطلب را میخوانید شاید خیلی هایتان اصلا ندانید داس چیست! بعد ویندوز 95 آمد، بعد 98 و …. حالا که هفت آمده است و در خدمت شماییم. گمانم حدود پانزده سال است کاربر حرفه­ای رایانه هستم. دانشجوی دکترا هم هستم و اگر باهوش نباشم، خنگ هم نیستم. ولی هربار وارد این سیستم جامع آموزشی میشوم، نمی فهمم چکار باید بکنم! انقدر که این سیستم لعنتی بد طراحی شده است. هیچ چیز سر جایی که باید باشد نیست و کل طراحی سیستم متعلق به دهه 90 میلادی است! اصلا انگار این دوستان ویندوز را ندیده اند! اصلا با مفهوم دسکتاپ آشنایی ندارند! اصلا به کاربرد فکر نکرده اند. خب درستش کن برادر من! وارد جزییات نمی شوم. ولی اگر کسی هست که از این نرم افزار لعنتی راضی است حتما اعلام کند.

دوم: چه جور سیستم جامع آموزشی است که فقط در اینترنت اکسپلورر اجرا میشود؟ آقا مردمی که اپل دارند چه کار کنند؟ حرف هم میزنی فوری دم از امنیت می زنند. یعنی بانک ملت که همه چیزش در فایرفاکس هم کار میکند امنیت ندارد؟ این چه حرف چرندی است! کل دنیا با کروم و فایرفاکس مشکل ندارند فقط تو داری. بقیه دنیا نمی فهمند امنیت یعنی چه؟ فیسبوک ایمن تر است یا گلستان؟ جی.میل ایمن تر است یا گلستان؟ بگو بلدن نیستم درست کنم! سیستم جامع آموزشی گلستان را دقیقا مثل نرم افزارهای داخلی ادارات ساخته اند. غافل از اینکه ادارات سیستم هایشان داخلی است. شما اگر سیستم انتخاب واحد طراحی میکنی یعنی یک نفر با گوشی آیفون، از آنتالیا هم بتواند واحد انتخاب کند. یک نفر با فایرفاکس در زابل هم بتواند.

سوم:  اصلا این ذهنیت چرا شکل گرفته که کل دانشگاه­های کشور با یک سیستم جامع کار کنند؟ حاضرم به همه چیز قسم بخورم که مسئله فقط سر پول است؛ و کل قضیه زیر سر دوستان احمدی نژاد بوده است. این ایده­ها فقط از این آدم ها ساخته است که یک نرم افزار آشغال درست کنند و به زور به کل دانشگاه ها بفروشند و همه دانشجویان را بدبخت کنند و اصلا حاضر نباشند این زباله را درست کنند. والا آندروید  بی شمار میلیون کاربر دارد هر شیش ماه یک بار هم به روز میشود خیلی هم از شما ایمن تر است. سیستم جامع آموزشی گلستان چهار سال است همان زباله ای است که بود.

چهارم: ای سیستم جامع آموزشی گلستان، شما غلط میکنی موقع ثبت نام قد و وزن آدم را می پرسی! غلط میکنی همه را مجبور میکنی مدارکشان را اسکن کنند و به تو بدهند وقتی آموزش دانشگاه کل همان مدارک را کاغذی می خواهد. شما غلط میکنی سایت را می بندی و باز میکنی و فلان و بهمان میکنی، چه لزومی دارد که سیستم انتخاب واحد دانشگاه فقط دو روز باز باشد این چه ایده ای است؟ خب یک هفته باز باشد همه مثل آدم انتخاب واحد کنند. شما که سیستم جامعت قابلیت ندارد و شلوغ که میشود کلا همه چیزش به هم می ریزد، بیخود میکنی ادای الکی در می آوری.

خسته شدم و از ذکر موارد دیگر اجتناب می ورزم. اما عاجزانه خواهش میکنم، اگر دانشجویی هست که به نظرش سیستم گلستان خوب است به من هم بگوید. اگر همه مثل من فکر میکنند این سیستم جامع آموزشی مزخرف است از هر جایی که صدایتان بلند میشود حتما بهش اعتراض کنید. من از پیشینه این سیستم هم بی خبرم، اگر کمک کنید پرونده این سیستم آموزشی تکمیل شود، ببینیم از کجا آمده و ریشه­اش کجاست؛ پولش توی جیب کی رفته که ما بدبخت شده­ایم ممنون می­شوم. امروز که جستجو میکردم؛ در مورد سیستم جامع آموزشی گلستان، فقط یک صفحه در فیسبوک پیدا کردم که از متنفرین این سیستم بودند. خلاصه اگر خیلی فحش بدهیم گمان می کنم این سیستم هم تغییر کند، حالا که نسیم تغییر می وزد و همه چیز رو به تغییر است.