Writing in-between

مقدمه ای بر ژانر های تلویزیونی

 

این مقاله را سالها قبل در مورد ژانرهای تلویزیونی و برای پایان نامه یکی از دوستان ترجمه کرده بودم، که در کنار مقاله ای که از دانیل چندلر ترجمه کردم، دو مقاله در مورد ژانر بودند.genre_challenge[2]

به نظر خودم مقاله مفیدی است، امیدوارم نظر شما هم همین باشد.

مقاله میتوانید از فایل پی دی اف، همینجا بخوانید:

TVgenres1

 

این هم شروع مقاله:

تلویزیون تا این‌جا محبوب‌ترین منبع سرگرمی در آمریکاست. این مدیوم شاید متنوع‌ترین ترکیب فورمول‌ها را ارائه نکند ولی قطعا مخلوط روزانه‌اش از ملودرام؛ کمدی؛ رمانس؛ و اطلاعات بیشترین مخاطب را کنترل می‌کند. رقبای زمانی قدرت‌مند تلوزیون در قلمرو تولید سرگرمی دیگر هواداران وفادار خود را از دست داده‌اند. هالیوود که پیش از این با وسترن‌ها؛ جنایی‌ها؛ و ملودرام‌هایش هر هفته تعداد زیادی از مخاطبین را جذب می‌کند امروزه سرگرم خلق پرفروش‌هایی است برای ارائه در دوره‌های تعطیلات. شاید سود مجموع صعنت فیلم‌ بیشتر باشد ولی حفظ مصرف ثابت؛ که نظام استودیویی حدود 40 سال تا اوایل دهه‌ی 50 آن را حفظ کرده‌ بود؛ ناپدید شده است. رادیو؛ که در گذشته رژیمی مقوی از انواع سرگرمی قابل مصرف ارائه می‌کرد؛ مدت‌هاست تنوع و مخاطب عمومی کثیر را رها کرده و به فرمت‌های صرفا موسیقی یا گفتگو با مخاطب معین می‌پردازد.

6 thoughts on “مقدمه ای بر ژانر های تلویزیونی”

  1. سلام وخسته نباشید مطلبتون به من خیلی کمک کرد من دانشجوی سینما هستم و بی نهایت به کمک فردی احتیاج دارم که در این حوزه تحقیق کرده باشه میتونم ازتون کمک بخوام؟

  2. سلام دوباره، می خواستم ازتون اجازه بگیرم که از مقالتون با ذکر منبع استفاده کنم. اجازه دارم این کاررا بکنم؟

  3. سلام، دوباره ببخشید میشه یه راه ارتباطی به من بدین که با شما بتونم بیشتر صحبت کنم. همونطور که قبلا گفتم دانشجوی سینما هستم و دارم در حوزه تلویزیون تحققیق و نکارش میکنم. اگه امکانش هست ایمیلتون و در اختیارم قرار بدید.
    سپاس

Write a Reply or Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *