سی و نه سرنخ

حلقه سیاه

حلقه سیاه

5

– – –

حلقه سیاه

نویسنده: پاتریک کورمن

مترجم: سید امین حسینیون

نشر ویدا

چاپ نخست 1392

– – –

یک تلگراف مرموز ایمی و دن را به قلب سرزمین روسیه و دور از تنها آدم بزرگ قابل اعتمادی که می شناسند می فرستد. امضای

پای تلگراف این است: ن. ر. ر.

این تلگراف سرآغاز رقابتی هیجان انگیز است برای کشف گنجی که آلمانیها دزدیده اند و راز آخرین قتل خاندان سلطنتی روسیه. رازی که خیلی شبیه به یکی از تله های لوسین هاست. خطر در کمین ایمی و دن است و باید از خودشان بپرسند که چقدر حاضرند برای کشف راز شب مرگ پدرشان خطر کنند؟!؟

یک جلد از مجموعه سی و نه سر نخ را ترجمه کردم، به اسم حلقه سیاه. در طول ترجمه­ این کتاب مدام فکر میکردم ای امین، خودت از اول بنشینی بنویسی بهتر می نویسی، که طبعا فکر چندان درستی هم نبود. اگر از مجموعه­ های نوجوانانه پر ماجرا لذت می برید یا فک و فامیل و دوستی دارید که لذت می برد. یا نوجوانی دور و برتان دارید، مجموعه­ سی و نه سر نخ را توصیه میکنم. هم جذاب است و هم زیاد است و زود تمام نمی شود. هم من در ترجمه­اش سهیم بوده ام که مهمترین دلیل است.

خلاصه بخوانید و لذت ببرید و تا می توانید اسراف هم بکنید.

سی و نه سر نخ داستان ایمی و دن است. خواهر و برادری که هم دنبال راز زندگی پدر و مادرشان هستند و هم دنبال سی و نه سر نخی که کشف تمامشان قدرت مطلق را بهشان میدهد. طبعا در این بین گروه های دیگر و ماجراهای دیگری هم دخیل هستند و هر لحظه شرایط بازی تغییر می کند. ولی خب جای نگرانی نیست، چون بچه ها همیشه به طرز معجزه آسایی نجات پیدا میکنند و آدم بدها همیشه یک راهی برای نکشتن بچه ها جور کرده­اند. خیالتان راحت باشد.

 در ضمن تشکر نکردن از دبیر مجموعه، مسعود ملکیاری، بی انصافی است. من خودم بهتر از هرکسی میدانم کار کردن با «امین حسینیون» چه مصیبتی است.